Нейтив Найки

С други думи "Клюкарник"

Модератор: Black Wolf

Нейтив Найки

Мнениеот Ptesan-Wi » Сря Мар 04, 2009 3:55 pm

Угаси в себе си омразата и страха, които ти пречат

да напредваш свободно към себе си и към другите.
Аватар
Ptesan-Wi
все по-любопитен

Re: Нейтив Найки

Мнениеот stelt » Сря Мар 04, 2009 10:18 pm

ъъъ :shock:

Тук лафът "това не е за индианци" :вожд: май не върви... :mrgreen:

Сега сериозно - работата ми понамирисва - много загрижени взеха да стават... :roll:
Аватар
stelt
отворко

Мнениеот Ptesan-Wi » Сря Мар 04, 2009 10:41 pm

Очакваме скоро на нейтив пазара дамска и мъжка конфекция :mrgreen:

Аватар
Ptesan-Wi
все по-любопитен

Мнениеот Pejuta » Сря Мар 04, 2009 11:14 pm

Аз имам нужда от един чифт. Тука всичките обувки са дълги и тесни,лол
Never regret anything that once made you smile.
Аватар
Pejuta
член от кръга

Мнениеот niara » Чет Мар 05, 2009 2:22 am

Мисля, че това е само малка част от оригиналната статия, която преди време бях чела в съвсем друга връзка. Там имаше доста подробна информация за специфичните особености на ходилото при коренните американци. Освен това, доста по-сериозен проблем от затлъстяването е разпространението на диабета сред индианците. Последните статистики сочат застрашителните 50-70% при различните племенни групи. А всеки, който е имал по-близък контакт с болен от диабет, знае, колко важни са качеството и вида на обувката при тези хора, за да се предотвратят усложнения от рода на гангрена например... Вероятно Nike са по-прозорливи или пък им е платено, за да разработят подобен проект.
niara
интересен

Мнениеот Pejuta » Чет Мар 05, 2009 1:34 pm

Вярно е, тука във Щатите Диабетат има почти епидемични размери, не само сред индианците, но сред всички. Миналата седмица имахме малко дете / 2 годишно/ във спешното отделение със диабет.
Аватар
Pejuta
член от кръга

Мнениеот Amrita » Чет Мар 05, 2009 1:54 pm

Как лекарите обясняват това масово разпространение на диабета? :shock: Най-вече сред индианците, все пак повечето от тях живеят в резервати... :? :roll: И не всички са като токсичният ирокезки резерват Агуесасне, за който писа Niawen...

По този повод искам да препоръчам един филм (ако случайно не сте го гледали) - Super Size Me / Порция "Гигант" http://www.zamunda.net/details.php?id=23963

„Резюме : Защо повече от половината американци са с наднормено тегло? Отговорът на този въпрос се съдържа само в две думи: бърза закуска. Какво ще се случи с тялото ви, ако в продължение на един цял месец не ядете нищо друго, освен порции от менюто на МакДоналдс?

Документалистът Морган Спърлок дава отговор на този въпрос във филма - събитие„Порция гигант”, като се заема с най-опасния експеримент в своя живот, превръщайки самия себе си в опитно зайче за него. Правилата?

Морган се подлага на най-необичайната диета – в продължение на тридесет дни той не яде нищо, което го няма в менюто на МакДоналдс.

Super Size Me на режисьора Морган Спърлок взема наградата за режисура на Сънданс 2004 -най-големия фестивал за независимо кино в Щатите.”
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот Pejuta » Чет Мар 05, 2009 2:06 pm

Аз мога да препоръчам книгата " Fast Food Nation". Там се засяга темата че бързата храна е отражение на нацията. Аз лично не обичам McDonalds, за мене това е безвкусна, мазна храна, но мнозинството тука/ независимо от раса и произход/ счита МcDonalds за номер 1 избор на ресторант.
Аватар
Pejuta
член от кръга

Мнениеот Ptesan-Wi » Чет Мар 05, 2009 2:19 pm

Да,този филм е доста "поучителен" :) По-голямата част от американците са се превърнали в едни трудно подвижни биг макове.За жалост този начин на хранене се разпространява много бързо и в Европа.
Хората от тази "вредна индустрия" трябва да бъдат съдени,защото подтикват малчуганите,с помощта на играчки и подаръци,да се хранят с тези боклуци.

Аватар
Ptesan-Wi
все по-любопитен

Мнениеот Pejuta » Чет Мар 05, 2009 2:27 pm

Ето как моите деца ядат МcDonalds. Отварят торбичката, вземат играчката и хвърлят храната,лол
Аватар
Pejuta
член от кръга

Мнениеот DedoTaho » Чет Мар 05, 2009 2:47 pm

Мога само да се гордея, че никога не съм ял в Макдоналдс!!! :ура:
Тъжното е, че все повече деца се зарибяват и израстват с представата, че това е хубава храна... :(
We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.
Аватар
DedoTaho
член от кръга

Мнениеот Pejuta » Чет Мар 05, 2009 3:25 pm

Не, не е хубава храна. Аз работих в МcDonalds веднъж и видях как се прави.Всичко идва замразено. Може би единственото което ми харесва от тях е киселото мляко със плодове/ ягоди и боровинки/
Аватар
Pejuta
член от кръга

Мнениеот stelt » Чет Мар 05, 2009 8:12 pm

Няма нищо лошо в това, че Найк са произвели специални обувки... След като имат пазар - защо не... Лично мен ме притеснява само следното изречение: "Новият модел маратонки ще се продава само на коренните жители на Америка."
Какво ще рече това? Малко глупаво ми се вижда да не си продават продукта и на други хора...
Аватар
stelt
отворко

Мнениеот crowwoman » Сря Апр 08, 2009 3:18 pm

(pak izvineniya za latinicata)

Znachi, mnogo se yadosah ot tazi informaciya. Eto i statiya po vuprosa na angliiski, ima i snimka: http://www.msnbc.msn.com/id/20980046/from/ET/

Logikata e mnogo yasna: razbolyahme vi, za da ima na kogo da si prodavame lekarstvata; aide sega da si prodavame u obuvkite. Vsichko e pari, konsumatorsko obshtestvo i samata poyava na takiva obuvki e rasizum i sum mnogo vuzmutena. "Promoting physical fitness"??? Pri uslovie che purvo zatrivash edna rasa, posle promotirash fizicheskoto i zdrave, chrez nov model obuvki, sus specialen dizain za tyah? Che te horata sa si imali nai-idealniya dizain na obuvki...
Oshte poveche, tova e oshte edin nachin da kajem: "vie ste razlichni". Eto, daje i krakata na indiancite sa razlichni. Skoro i specialni rukavici shte im napravim. I to koi - beliyat chovek, deto vsichko znae, che kak nyama da znae i koe e nai-udobno za indianskiya krak?? Gnusna istoriya...
Аватар
crowwoman
все по-любопитен

Мнениеот Ptesan-Wi » Сря Апр 08, 2009 10:39 pm

Да,доста е нелепо.Направиха се няколко нови филма свързани с коренните американци.Всички научиха ,че някъде там в пустоща има някакви си резервати,където хората живеят в пълна мизерия.Опитват се да покажат своето съчувствие по доста смешен начин.Вместо да осигурят на хората работни места и да се съберат пари за храна и лечебни центрове,те измислят обувки предназначени само за "индиански крака".И ако забелязахте пише ,че ще се продават,а не даряват.Те индианците в днешно време само се чудят как да отделят пари за маркови обувки.

Аватар
Ptesan-Wi
все по-любопитен

Мнениеот heyoka » Чет Апр 09, 2009 12:08 am

Айде пак наизвадихте салфетките. :рев:
Аз пък го намирам за забавно и... защо не!
Колко бели смятате, че ще се издокарат с нейтив найки, дори без изричната забележка, че са само за нейтив? И нима всичко останало е уайт найки или афро-американ найки? :негър:
Спорта е едно от нещата, в които много се набляга в днешните резервати, не само поради липса на друго поприще за развитие, а и спортния дух, който си им е в кръвта от време оно. Не е тайна, че младите индианците живеят доста по-активен физически живот. Скоро гледах за Ред Клауд, (даже май писах тук някъде),баскетболния отбор от Пайн Ридж, който никак не е от слабите в щата.
Каква ли щеше да е реакцията ви, ако бяха направили нейтив гащеризони за строителни работници или Долче и Габана се заемат да направят нейтив вратовръзки?
Найки си гледат бизнеса, а пък ако никой не ще и смята това за подигравка, нека не ги копува и толкова!
Пък ако щат и мънки найки да направят!
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Назад към Раздумка