[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
eaglecircle.org • Виж темата - Проблем с коте

Проблем с коте

С други думи "Клюкарник"

Модератор: Black Wolf

Re: Проблем с коте

Мнениеот dakota » Вто Сеп 15, 2009 10:45 am

Амритке,не ми се е случвало подобно нещо,с моите котки!
Виж прочети тук:

Не бързайте в приспиването и потърси друг ветеринар.Възможно е причината да е във ваксината.
Ако искаш потърси съвет от "kligort" в този форум.Той е ветеринар и ми е помагал!
Дано всичко да е наред с малката!
Аватар
dakota
член от кръга

Мнениеот Amrita » Вто Сеп 15, 2009 5:36 pm

Дакота, благодаря ти за линка! :) Нещата, които пише там ми се струват доста обезпокоителни. :shock: Ето например това:
"Всяко инфекциозно заболяване засяга централната нервна система ,може да доведе до конвулсии. Възможно е основните причини на заболяването при епилепсията :котешки инфекциозен перитонит,котешка левкемия,котешка исхемична енцефелопатия,бактериален менингит,обменна дисфункция,неправилно хранене(сурова риба),или например продължително гладуване,токсини от различен вид.Епилепсията може да бъде първия признак за рак на мозъка и други заболявания."

Единствената опция, която ветеринарът ми предлага е да му давам всеки ден по едно пакетче фенобарбитал, ако се окаже, че има епилепсия. То обаче нямаше пяна на устата, както се получава при епилептичен припадък и гърч. Иначе в събота жена му е била на котето Tricat и Diluent, така е записано в паспорта.

Междувруменно една моя позната с доста животни ми каза, че се е случвало преди години и зайчето и хамстера им да паднат от високо и да получат подобни гърчове. Майка й, която е лекарка, й е дала някакво медицинско обяснение защо се получава така, но тя не го е запомнила. Всеки случай тези гърчове не са се повтаряли и не са довели до някакви увреждания при животните.

Това малко ме успокои, защото от снощи постоянно мисля за котето и чертая най-черни сценарии. Много се привързах към това коте и ще ми е много мъчно ако е болно и се наложи да го приспим. :cry:
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот Black Wolf » Вто Сеп 15, 2009 7:01 pm

Още когато го носех у нас (беше с 15 дни по-малко и доста по-неуверено като движения и скокове) то се измъкна от кашона и падна от ок. 1,20 м. И му няма нищо... Може би и сега е скочило неудачно и е паднало.
Мисля, че ще се оправи малката животинка... :маца:
Аватар
Black Wolf
член от кръга

Мнениеот kligort » Вто Сеп 15, 2009 9:58 pm

Здравейте,
Гърчовете могат да бъдат резултат от падането от рафта (сътресение, прищипване на нерви от тилните прешлени) както и епилепсия. Много би помогнала, ако ги опишеш по-подробно (гърчовете). Потрепване на задните крайници, изплезен език, неподвижен поглед, нещо по-конкретно. Относно схемата на ваксинация - нещата са точно така. Първо се слага ваксина с по-ниска валенция, след което (около 40 дни) се прави реваксинация с поливалентна. Догодина по същото време се прави само една с поливалентната ваксина. Всички диагнози и лечения - само от ветеринарен лекар.
Успех!
Аватар
kligort
любопитен

Мнениеот kligort » Вто Сеп 15, 2009 10:03 pm

Дакота неправилно ме взела за ветеринар. Просто съм биолог специалист. Нещо мернах за фенобарбитал и не го препоръчвам (при неправилно дозиране се получава барбитурово пиянство). По-скоро ако има скованост на крайниците и неестествена походка да се приложи преднизолон. Но повтарям - само ветеринарен лекар.
Аватар
kligort
любопитен

Мнениеот heyoka » Сря Сеп 16, 2009 1:50 am

:тъжен:
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот Amrita » Сря Сеп 16, 2009 7:41 pm

Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот heyoka » Чет Сеп 17, 2009 1:14 am

Нерв си е засегнало. Или така ми се ще. Помня и на един футболист се случи подобно нещо, по време на мач, след като катастрофира, в друг футболист. Няма да слагам клипа тук, защото не е много приятна гледка, но прилича на това, което описваш.
Дано да е нерв и да не се повтори никога.
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот tortila » Чет Сеп 17, 2009 11:10 am

И аз мисля че ще се оправи :) Най-вероятно е инцидентно, нещо като шок след падане!
Аватар
tortila
странник

Мнениеот Jiboran » Чет Сеп 24, 2009 8:44 am

Най-голямата вероятност е гърчът наистина да е причинен от ваксината, обикновено ваксините имат подобни странични ефекти, дори тези за хуманно приложение. Накои ваксини водят дори до парализа.
Аз се надявам че всичко ще бъде наред и котето си е здраво.
Аватар
Jiboran
член от кръга

Мнениеот Amrita » Чет Сеп 24, 2009 9:37 am

Може и да е от ваксината, не знам... :roll: Но котето засега е добре. :D От форума за котки разбрах, че дори и да има епилепсия може да получава гърчове доста рядко – веднъж, два пъти годишно и по-рядко. Много е индивидуално.

Хубавото е, че с голямата вече си играят, борят се, гонят се и дори понякога се крият една от друга и се нападат в засада...Много са забавни... :браво: Всеки божи ден се забавлявам с техните представления... :D
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот Amrita » Пон Ное 02, 2009 8:00 am

Сбъдна се най-големият ми кошмар. :cry: Котето има някакви паразити, не знам какви. :рев: :рев: :рев: Може би са глисти, малки бели, въртящи се, като червеи. :evil: Снощи случайно ги видях в изпражненията му. Смених му тоалетната, то после веднага се изходи и аз го изчаках, за да изчистя. И, какво да видя, целите бяха пълни с тези бели червеи. :evil:

В началото редовно гледах, тогава нямаше нищо, два пъти е обезпаразитявано, не си спомням с какво, ветеринара му го даде.

Като си помисля, че спеше в леглото ми, а на няколко пъти и в леглото на брат ми. :shock: Ходеше из цялата къща, въргялаше се къде ли не. Може би и ние сме заразени с глисти и / или тения. :shock: :cry: А и голямата котка, защото понякога едната ходеше в тоалетната на другата. Лошото е , че няма 100-процентови гаранции, че гадините ще бъдат изтребени, каквито и колкото и противопаразитни препарати да му дадем...

Сега е затворено на балкона, мяука неистово и трепери. :рев: :рев: :рев: Сигурно се чуди за какво толкова жестоко го наказвам горкичкото... :рев: :рев: :рев: Много ми е мъчно за него, но трябва да мисля и за нас. Не съм на себе си от потрес и ужас след снощи. :рев: Не знам как ще я караме занапред с него... :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев: :рев:
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот heyoka » Пон Ное 02, 2009 3:45 pm

Лоша работа :тъжен:
... на един съсед, пинчера му имаше подобен проблем, преди време, но се оправи... някак. Няма го в тях, а жена му си няма никаква представа. Тя даже дойде или заедно или малко след ...глистите (или там каквото беше), та може да не помни.
При първа възможност ще питам някой.
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот dakota » Пон Ное 02, 2009 5:14 pm

Амритке,котето вероятно е било опаразитено още,като се е родило.Паразитната инфекция е често срещана при котките. Рядко се срещат индивиди, които не са били инфектирани поне веднъж в живота.От момента,в който си му дала противопаразитни лекарства,е трябвало да очакваш,че ще започне и да ги изхвърля по някое време.
Значи,от котка е по-трудно да се зарази човек,тъй като те са доста по-чисти и не позволяват на фекалиите да се разнасят по козината им.Все пак си направете изследвания за чревни паразити,за да си спокойна.Още повече ти си гледала котето в апартамент,където хигиената също би възпрепятствала разнасянето на яйца или ларви.
Заведи котето отново на лекар,за да му вземе проби и да установи от какво точно е опаразитено,глисти ли тения ли.
И не се тревожи.Разбира се,че това е лечимо!
Моето куче изхвърли един голям бял глист и тогава яката се стреснах,също като теб.Още повече,че и децата си играеха с него.Първо всички в къщи си направихме изследвания,пробите излязоха отрицателни(оказа се че бесотлъка ме гони от всичко друго само не и от глисти :lol: ) После и кучето излекувахме,та така... :wink:
Айде,пиши какво е станало!
Аватар
dakota
член от кръга

Мнениеот heyoka » Вто Ное 03, 2009 1:14 am

Свързах се с един шебек, ветеринар.
По-добре да цитирам, защото, макар да знае много за животните и да е помогнал на много, отношението му към тях е прекомерно пренебрежително.
" Е това е котка, ще има съквартиранти, много ясно! Все едно да ми се обадиш, разтревожен, че нечия котка има бълхи. Ако умираха от това, нямаше да има котки и кучета. Има хапчета, има храни, които се дават, при такива случаи. Няма нужда от ветеринар."
В най-лошият случай, ще яде повечко и ще слабее.
Да, хората не трябвало да се притеснявате. Освен това, ако даваш хапчета и такива храни на малкото, давай и на другата котка същите, успоредно.
Общо взето, място за паника няма. Всичко е в реда на нещата. :маца:
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот Amrita » Вто Ное 03, 2009 7:44 am

И нашият ветеринар реагира по подобен начин. Цитирам: "Моята котка беше хванала тения. Няма страшно". С такова спокойствие и непукизъм го каза... :lol: Моя приятелка лекарка твърди, че заразяването било много трудно, почти невъзможно. Навика ме, че съм хипохондричка и че дори като нямам проблеми сама си ги създавам. Може и да е права, не знам... :roll: Но прочетох подобни мнения и във форума за котки.

Все пак мненията по разни информативни сайтове са доста по-страшни... :shock: Лошото е, че през последните седмици заспивах, прегръщайки котето, а то все ми се гушеше във врата и устата. :?

Ветеринарът вчера му даде Profender, това е някакво иновативно лекарство на Bayer, което се впръсква на горната част на врата. Много го хвалят, че било много добро срещу глисти и тения. Тази сутрин му дадох и една спринцовка с Vitaminthe, която лекарят ми даде. Ще му дам още две утре и вдругиден. Ще обезпаразитим и другата котка още утре, те сега са разделени.

Сега разбирам защо котето беше толкова лакомо, постоянно искаше да яде. Очевидно глистите са изяждали храната му. :( Трябваше да се сетя, че нещо не е наред. Голямата котка няма подобни симптоми, яде доста по-малко от него и няма такъв вълчи апетит.
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот Amrita » Съб Ное 07, 2009 4:01 pm

Май се очертава в следващите 10-15-20 години непрекъснато да ровя в котешки изпражнения. :?

Обезпаразитихме котето с три препарата за по-малко от седмица, но не знам дали има някакъв ефект. :roll: Два от препаратите са най-добрите на пазара - Profender и Drontal cat. След пет дни трябва му дам втората доза Profender, а след още пет – пак Drontal cat.

Последните два пъти успях да го хвана да се изхожда и да разровя „продукта”, нямаше нищо вътре. Доколкото разбрах приемайки обезпаразитяващи, трябва да изхвърля глистите навън.Ето тази сутрин му дадох Drontal cat, следобед няма нищо в изпражненията му. Малко съм объркана дали действат въобще. Има вариант да се е изчистило от глистите, но ми се струва прекалено хубаво, за да е истина. Пък и може да са останали яйца, не знам... :roll:

Иначе когато е затворено в банята много мяука, но през седмицата го пусках сутрин и вечер от там...От снощи не съм го затваряла, ходи си навсякъде, тича и дивее. Понякога само идва при мен и започва да се гушка и гали в мен. Имам чувството, че то е единственото същество, което ме обича.
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот Amrita » Пон Ное 23, 2009 12:06 pm

Проблемите с това коте нямат край. :evil: Снощи установих, че е ползвало гардероба ми за тоалетна. Не знам от колко време и защо. Чудя се дали не е решило да ми го върне заради това, че го държах затворено заради глистите или просто му е харесало да се изхожда на скришно място върху дрехите ми... :roll: Сигурно след време ще ми е смешно, но сега ми е много гадно... :cry:
Мислех си, че е много чисто и възпитано коте, възхищавах му се за това, а то какво излезе... :evil:
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот heyoka » Вто Ное 24, 2009 2:05 am

Маркира си територията, вероятно :mrgreen: :дий:
Всяко съжителство е съпътствано, както от хубави и очарователни моменти, така и от не толкова хубави. Не се отчайвай.
Моята черна перла, ни научи да си прибираме обувките. Неизясними са причините, но любимото и занимание е, да ги препикава. Иначе никога не е имало проблеми с нея, от такова естество. Просто ...изглежда, чат-пат им се ще да се оразнообразят или нещо такова. :roll:
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот Amrita » Пон Мар 01, 2010 3:33 pm

Днес стават шест месеца откакто котето е в къщи... :D :D :D Личи ли си колко е пораснало? :ура:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот десика » Пон Мар 01, 2010 3:40 pm

Колко е пораснала :ура: !Красавица :обич: !Да са ти живи и здрави и двечките!Личи си,че много се обичат.
We can only be what we give ourselves the Power to Be.
Аватар
десика
кандидат член

Мнениеот Amrita » Пон Мар 01, 2010 4:35 pm

Да, мисля, че се привързаха една към друга... :)

Вчера котето за първи път се разгони...Направо съм в потрес, та то е само на седем месеца... :| Не мога да си представя толкова малко да стане майка...Но може би навън това се случва реално, не знам... :roll:

”Женските са създадени, за да раждат”...ми каза неотдавна един ветеринар и е напълно прав...На голямата през декември й направиха операция от пиометра...Когато котките не раждат, често получават хормонален дисбаланс, а това може да доведе до гнойно възпаление на матката (пиометра) и тогава трябва да се кастрират или умират...

От една страна им правим добро като ги приютяваме и гледаме, от друга страна обаче ги лишаваме от възможност да се възпроизвеждат, да тичат на свобода, притъпяваме инстинктите им за оцеляване... :? Кастрацията също ми се струва ужасяваща практика...Откакто кастрираха голямата ни котка, тя вече не е същата, толкова бавна и мудна стана, постоянно спи...Някак си като че ли й липсва живот, жизненост, гледа с един толкова безизразен поглед...Все едно е плюшена играчка... Кастрацията й отне почти всичко „котешко” и живеца, който имаше преди...

Не съм убедена, че храната и обичта, която им даваме може да компенсира всичко онова, което им отнемаме...Дори сме изместили почти напълно :?
Аватар
Amrita
кандидат член

Мнениеот snail-hell » Съб Май 01, 2010 10:07 am

Разбирам за какво говориш. Аз имам две котки, които все им има нещо. Това си го обяснявам със затворения начин на живот. Но пък като се сетя когато взех мъжкия как изглеждаше и колко беше изстрадал си мисля, че поне е живичък и много обичан. Така че при условие в кой век живеем и къде, по-добре да ги спасяваме, защото и кофата и асфалта не е естествена среда. Обичайте животните си :wink:
snail-hell
странник

Мнениеот heyoka » Сря Май 12, 2010 9:55 pm

Хубавици са :обич: :D :браво:
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот десика » Нед Яну 30, 2011 2:58 pm

Търся дом на коте,по-скоро вече голям котарак- на около 8 месеца.Живее пред блока на родителите ми.
След нападение от куче,го намерихме в ужасно състояние.Наложи се операция,която за щастие мина успешно.Докато се възстанови ще живее при мен,но след това ще трябва да го върна пак навън.Наистина нямам възможност да се грижа за още едно животно.Проблемът е,че може би ще остане поне известно време по-трудно подвижен ,което го прави уязвим за друго нападение.А и много бързо свикна със сигурността на дома,в който може да се нахрани и наспи наистина спокойно.Няма никакво желание да се връща пак навън,което прави задачата ми още по-трудна.
We can only be what we give ourselves the Power to Be.
Аватар
десика
кандидат член

ПредишнаСледваща

Назад към Раздумка