[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
eaglecircle.org • Виж темата - Зеленото знаме

Зеленото знаме

С други думи "Клюкарник"

Модератор: Black Wolf

Re: Зеленото знаме

Мнениеот Niawen » Нед Окт 18, 2009 8:44 am

Аватар
Niawen
член от кръга

Мнениеот Black Wolf » Нед Окт 18, 2009 10:40 am

Аватар
Black Wolf
член от кръга

Мнениеот dakota » Нед Окт 18, 2009 11:07 am

Може би,е искала да каже,че докато едните са неизменно свързани с природния и духовния свят,то другите се явяват като консуматори на едното-по пътя за постигането на другото.Демек,съзнаването и възприемането на духовния сват за индусите е крайния стремеж,като природния(фисическия) свят е само звено,през което трябва да се мине(да се преодолее)
Докато за индианците,природата и света на духовете са взаимосвързани и неразделни...
Аватар
dakota
член от кръга

Мнениеот Black Wolf » Нед Окт 18, 2009 4:00 pm

Да не гадаем. Да видим Хейоката какво ще каже.
Аватар
Black Wolf
член от кръга

Мнениеот heyoka » Пон Окт 19, 2009 12:27 am

Ами, честно казано... и аз мога само да гадая, но тогава, някак си, сякаш си го анимирах в главата, всичко, което казваше. Въпроси от сорта на 'Какво искате да кажете с това?" или "Не разбрах смисъла, бихте ли уточнили, като за по-прост човек", които обикновено задавах на другите, псевдо духовници, не ми идваха изобщо на ума.
Когато ти говори, очи-в очи, такъв човек (не ме питайте какво съдържа израза 'такъв') и ...де да знам и аз, но логиката и тълкуването, минават на заден план, дори и за мен, който винаги съм на обратното и дори, помня, че потърсих контакт, с тази ...особа, за да поставя под съмнение авторитета й. Но... няма начин да се спори, защото не твърдеше нищо конкретно, говори много бавно, през преводач и те гледа в очите по начин, който те кара да се чувстваш, наистина негов роднина, с който отдавна не сте се виждали. :хинди: :негър:
В последствие, вече припомняйки си, елементи от срещата ни, вече започнаха да изникват въпросите, като гъби след дъжд. По въпроса с индианците, аз също стигнах, до нещо подобно на извода на Дакота, но тогава... анимацията мина на заден план, а тя ми харесваше.
Помня, че попитах, приятеля си тогава:
- А бе тези дебелаци, да не си перат дрехите с някви халюциогени? Наричах ги дебелаци иронично, разбира се. Надали имаше човек над 50кг.
Ники, единственото, което мога да ти кажа, със сигурност, е че първата буква, от името е П.. . Предполагам, че Шри или Свами, не биха те насочили, тъй като те са в почти всички имена, като начало и край. Нататък... е серия от редуващи се гласни и съгласни и едва ли ще уцеля и с приблизителна точност. Наподобяваше Прабхупада, но не беше той, със сигурност :mrgreen: Беше преди... десетина, ако не и повече години. Някакъв празник, на някакъв бог... с Д, който е създал Вселената или нещо такова.
Значи... помня, че... особата Шри П. Свами, беше родена и живяла в щатите и ...въпреки, че много ми се щеше, пак да се видим, нямаше как. Щеше ми се, защото, въпреки неадекватният ми английски, успях да доловя, че каза, по едно време, нещо от сорта на това, че познава някакъв...или някакви, духовен/духовни водач/водачи на индианците, :хинди: :вожд: което беше малко претупано от преводача, защото бързаше някак и наблягаше на най-важното. Все пак, аз бях нещо... като междинна спирка, макар, че по никакъв начин, не ме караше да се чувствам така. До преди това се чудех, как така се познава с всички, а то просто си е заложено в поведението им.
Другото странно е, че бях на това място, с главната цел, да им се подигравам и факт е, че до едно време добре се движеха нещата. :roll: Тогава бях по... как да кажа... надменен може би. :метъл: Да, няма какво да търся други, по-олекотени определения, защото си беше чиста надменност. :? Между другото, историята е сходна, с тази на Малък Митко. Е, само където с вас не съм търсил спор (и по-добре), освен с Митко и с един... помня, че твърдеше, че е лакота...
Единствените ми спомени, за него са, че беше от Дружба (май II) и държанието му ми даваше много възможности да го засегна и... срам-несрам, не пропусках нито една, та бързо излезна от "лакотското си поведение". И за неговото име не се сещам, макар, че със сигурност е по-лесно от това на... горе споменатата, индийска особа. Помня, че е от Дружба, защото така го наричах - господин лакота, от Дружба II.
Трезвеността ми, в този период, беше условно понятие, но въпреки това, никога не съм целял конкретно заяждане или конфликт. Ако някой се вържеше, то той директно биваше отписан от всякакви по-нататъшни диалози, на добър тон.
Чудно как някъде не съм си изкарал боя :мале:
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот Black Wolf » Пон Окт 19, 2009 9:24 am

Преди ок. 10 год. един човек, когото много уважавам (и който разбира от тези неща!), бе поканен от нашенските йоги да им говори по някои теми и той го направи в няколко лекции. Той по принцип им говореше за "И-дзин", т.нар. "Книга на промените", но и за разни други неща от рода на "Пътя към духовно развитие", "Учителят и ученикът" и пр.
Та при една от тях той започна с думите "Хайде първо да видим какво е това духовност". И помоли присъстващите да кажат какво разбират под това. Своето мнение споделиха 5-6 човека (от думите им личеше, че са йоги или дъновисти, щото 1-2 споменаха Учителя :wink: ). Та казваха човек, за да е духовен трябва да е такъв, онакъв, абе сума ти неща изговориха.
Старият (така ще го наречам) ги изслуша внимателино и каза, че това, за което говорят, е морал. То има връзка с духовността, но все още не е духовност. А духовността е нещо просто и същевременно сложно. Духовността е да гледаш на света цялостно, да го възприемаш като цялост, единство и да живееш и дейтсваш от гледна точка на това единство.
Той го каза по-точно и по-добре, но това е същността на въпроса и така го запомних (честно казано, до този момент имах малко неизбистрена представа що е то духовност, макар че и аз чувствах нещата горе-долу в тази посока :P ).

Лично за мен индианците са образеца за гледане на света по цялостен начин, като нещо единно. Сори, ама нашите приятели с "шафрановете одежди" в това отношение не пеят в хора, или ако пеят, са далече от диригента... :P :вожд:
Аватар
Black Wolf
член от кръга

Мнениеот heyoka » Вто Окт 20, 2009 1:59 am

Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот Black Wolf » Вто Окт 20, 2009 5:11 pm

Аватар
Black Wolf
член от кръга

Мнениеот heyoka » Сря Окт 21, 2009 12:08 am

Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Мнениеот Black Wolf » Сря Окт 21, 2009 8:45 am

Абе зависи от йогите... Има и много точни между тях. Мнозина разбира се са фанатици и не схващат (или предпочитат да не виждат), че светът се състои от повече от една половина. 8)
Аватар
Black Wolf
член от кръга

Мнениеот cuddly » Сря Окт 21, 2009 9:30 am

ееее, ама че сте лоши с това чеверме!
:D :D :D
~ Hozó nahastlín ~
Аватар
cuddly
кандидат член

Мнениеот Niawen » Сря Окт 21, 2009 10:11 am

Не претендирам, че съм спец по темата, макар и индолог, но това, което знам е,че върху йога впоследствие, по време на разпада на брахманските ритуали и ведите към 5-4ж пр Хр., са били насложени множество абстрактни идеи, сред които са личното спасение, постигането на освобождение от материята и кармичното колело,самсара. Мнозина считат йога за древна, автохтонна, неарийска система от техники, които до преди това са били с доста шамански уклон. И наистина като оставим философията на йога, която отразява един по-нов мироглед, практиките, особено по-мистичните са тясно свързани със сиддхите, тоест магически способности,например с поглед да спреш движещ се предмет или да убиеш човек, да се изпариш, да прогониш демон, да съживиш труп, да левитираш, да видиш миналото и бъдещото, да говориш езика на животните. Тези неща се срещат в старите текстове. Да не говорим, че един от печатите от Мохенджо Даро,цивилизация отпреди 4000 год. разкриват изображение на медитиращ човек в поза лотос с нещо като еленови рога на главата си.
Та йога не е само това, което разбираме под нея днес. Поне така смятам.
Аватар
Niawen
член от кръга

Мнениеот tsigahrah » Сря Окт 21, 2009 10:38 am

Уфф, ама сте и вие едни деца. Не искамъ да въртя никакви чевермета при дъновиститѣ, както и не искамъ нѣкоя сутринь да се събудя въ лагера отъ цигулка и танцуващи въ крѫгъ дъновисти. Хайде всѣка жаба да си сѣди у нейния гьолъ, става ли?
Etho niyohtonhak ne onkwa'nikònra.
Аватар
tsigahrah
член от кръга

Мнениеот Black Wolf » Сря Окт 21, 2009 11:55 am

Е, не е това истински ирокезки дух! :P Ирокезите какво са правили - отиват при някого, казват, че идват с мир и ги канят да приемат закона на Миротвореца. :wink: И ония като не искат, ги изтребват и (поне една част от тях) изяждат. :браво: :mrgreen: :браво:
Та така... :mrgreen:

Аз нямам нищо против да се събудя със звуци на цигулка и танцуващи в кръг дъновисти, стига след това да споделят закуската ми от истинска храна. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: И да изпушим по една лула. :mrgreen: не искам чак толкова много, нали? :P

Вярно е, че ведическата ситема е била много променена от арийско време. Ведите отразяват едно общество на войнствени номади, хора, чието основно богатство са били стадата и които са имали агресивна военна каста. :mrgreen:

Действително, най-вероятно йога е възникнала от древните тантристки практики, които според някои автори са свързани с шаманизма. Но през вековете всичко така се е омесило и променило, че първоначалните идеи са претърпели твърде големи трансформации.
Аз си имам една теория за това какнво е станало и кога е "отишъл коня у ряката", ама айде да оставим тази тема, а?

Все пак това е форум за индианци, а не за индийци. :wink:
Аватар
Black Wolf
член от кръга

Мнениеот heyoka » Чет Окт 22, 2009 3:45 am

Ирокезин пацифист е Ниауен :mrgreen:
Цигара. Акцията 'чеверме' има много по-дълбок смисъл от чисто детските намерения - да правим на пук. Може би, ако го направим пред църква, по време на великденските пости, щеше да е така. Докато езерата са си предпочитана дестинация. Е, ние няма в центъра на хорото, да използваме техния отгън :mrgreen: (за стотна от секундата, ми се стори много добра идея). Просто съчетанието с 'белите пижами', ще си заслужава :mrgreen:
А и 100% , ще се домъкват разни ентусиасти, да ни обясняват, колко неправилно е това, което правим и ще ни се отдаде възможност да обсъдим това, пък и други неща.
Е ако ни събудят с цигулки, това вече ще си е жив акт на целенасочени, зли намерения, а не съвпадение, с това, че сме заспали там, където те задължително, всеки път свирят с цигулките си. Особено... ако свирят фалшиво :mrgreen:
Възможно е и да греша...
Аватар
heyoka
кандидат член

Предишна

Назад към Раздумка